A Samsung gyártó
A Samsung nem egyetlen cég, hanem egy cégcsoport koreai központtal, ami alapítása óta rengeteg változáson ment át.
A Samsung Group központja a Dél-Koreai Szöulban található, a cég története pedig egészen az 1938-as alapításig nyúlik vissza.
A Samsung kis kereskedelmi cégként kezdte, kevesebb mint félszáz alkalmazottal,a kezdetekben szárított hallal, helyben termesztett élelmiszerekkel és tésztával foglalkozott, majd 1947 után már saját üzemben cukorfinomítással is foglalkoztak, később 1954-ben megépítették a saját gyapjúmalom gyárukat, ami akkor a legnagyobbnak számított az országban.
Az 1960-as évtized második felében a Samsung Group belépett az elektronikai iparba és több céget indított, ezek a: Samsung Electronics Devices, Samsung Electro-Mechanics, a Samsung Corning és a Samsung Semiconductor & Telecommunications.
A Samsung-Sanyo Electronics 1969-ben jött létre, majd később a cég nevet váltott és Samsung Electronics néven futott tovább.
A gyárcsoport egyik ismert terméke egy korabeli csúcskategóriájú fekete-fehér televízió volt a P-3202.
A vállalat gyártósorairól 1976-ig legördült az egymilliomodik fekete-fehér TV készülék. Ez a szám megnégyszereződött az elkövetkező néhány évben, ami abban az időben messze a legtöbb volt bármelyik hasonló vállalat termékmennyiségéhez képest. Nemsokkal ezután a Samsung Electronics elkezdte a színes televíziók, mosógépek, hűtőszekrények és mikrohullámú sütők gyártását is, valamint az 1970-es években először exportált termékeket külföldre. Ebben az évtizedben a Samsung megszerzett a többségi részesedést a Korea Semiconductor-ban, amelyet később Samsung Semiconductor-nak neveztek el.
Az 1980-as években a Samsung Electronics számos mérföldkövet ért el, legyártott 20 millió színes televíziót és számos mikrohullámú sütőt és videomagnót exportált Kanadába és az Egyesült Államokba.
Az első mobiltelefont 1985-ben gyártotta a Samsung, SC-1000 néven, bár ez még nem volt annyira mobilis mint a mai telefonkészülékeink mert csak autós használatra készült és hamarosan kiderült, hogy rengeteg hibával és minőségi problémával rendelkezik, ezért nem volt hosszú életű, azonban ez nem akadályozta meg a céget abban, hogy előállítsa az első kézi telefonját – az SH-100 nevet kapta és először 1988-ban került értékesítésre. Sajnos ez a készülék sem volt sikeres.
Ebben az évtizedben a Samsung már elkezdett személyi számítógépeket másnéven PC-ket gyártani és kifejlesztette a világ legkisebb, legkönnyebb, 4 mm-es videomagnóját,
valamint új leányvállalatokkal bővült a cégcsoport köztük a Samsung BP Chemicals, a Samsung Advanced Institute of Technology és a Samsung Data Systems is létrehozásra került ezekben az években.
Az évtized vége a Samsung egy korszakának is a végét jelentette, hiszen Lee az alapító 1987-ben meghalt.
Tekintettel arra, hogy a Samsung - még mindig - egy chaebol (egy koreai kifejezés egy család vagy klán tulajdonában lévő vállalkozást jelenti), nyilvánvaló, hogy az alapító utódja és a cég vezetője valaki aki a családból származik. Lee-nek három fia volt, de szerette volna, hogy a cég vezetését legidősebb lánya vegye majd át, ez azonban nem történt meg, mivel a vállat vezetőjének férfinak kellett lenni.
Lee Halála után néhány héttel legfiatalabb fia, Kun-hee lett a Samsung Csoport második elnöke.
A Samsung messzire jutott a kezdetek óta és még mindig erős volt - az 1990-es évek elején az elektronikai részleg fejlesztette ki a világ első 64M-os DRAM-ját, valamint az első digitális videó lemezrögzítőt (DVD-R). Ugyanakkor a cégcsoport által gyártott termékek minősége még mindig nem volt kiemelkedő.
Kun-hee a Samsung elnöke 1993-ban világkörüli turnéra ment, hogy megtudja milyen a vállalat megítélése nemzetközi szinten.
Rá kellett döbbenjen, hogy a legtöbb termék - különösen a televíziók – sokkal rosszabbul teljesítettek, mint a rivális vállalatok, mint a Sony és a Panasonic termékei.
Nemsokkal ezután a Samsung kifejlesztette a világ első 256M-os DRAM-ját, valamint bemutatta a világ első 33 ”-os dupla kijelzős televíziókészülékét
A Samsung a mai napig gyárt és forgalmaz elektronikai eszközöket és alkatrészeket is többek között LED chipeket amelyek megtalálhatóak más gyártók fénytechnikai termékeiben.
A Samsung az elektronikai fogyasztói termékek gyártása mellett a mai napig jelen van számos piacon ezek közül csak néhány a hajóépítés, a távközlés, az építőipar, a pénzügyi szolgáltatások, a kőolajtermékek feldolgozó ipara, valamint egészségügyi szolgáltatások.
A fenti képen a Samsung hajógyárhoz tartozó egyik dokk látható.
Techwin nevű leányvállalata tankokat és sugárhajtású motorokat gyárt és ügyfelei között említhetjük Lengyelországot és Törökországot is.
A jól ismert Samsung ellipszis alakú logó a Lippincott amerikai ( New York-i székhelyű) logótervező és márka stratégiai cég terméke. A cég nevének jelentése „három csillag” ezt szimbolizálták a korabeli logók is. A hármas szám a hatalmasság, a nagyság képviselője, míg a csillagok a végtelenséget szimbolizálták.
Ez a Samsung különleges története, egy kis, családi, száritott hal forglmazo nem technológiai cégtől egy olyan cégcsoport óriásig, amely szinte bármilyen terméket képes előállítani a fogkefétől a felhőkarcolókig. Napjainkban a Samsung bevételei a dél-koreai GDP 20%-át teszik ki, és megközelítőleg a teljes dél-koreia export termékek egyötödének a gyártója.